Kursai „Naujas žvilgsnis į kasdienybę – sąmoningumo ugdymas (mindfulness)“

2017-12-06
815

„Įsisąmoninimas – taikos ir ramybės akimirkos net ir veiklos įkarštyje” Jon Kabat-Zinn (1990)

Ar pastebėjai, kad kasdienės veiklos įkarštyje apima jausmas, jog per greitai bėga laikas ir pragyvento mėnesio, savaitės ar dienos nepajautei. Taip nutinka, nes mūsų protas didžiąją laiko dalį būna užimtas planuojant ir stengiantis paskirstyti dėmesį į kuo daugiau kasdienių darbų ir užduočių,  nerimaujant ar viską suspėsime, ar pavyks pasiekti tikslą, ar nenutiks kas nors blogo, arba galvojant apie praeities įvykius (pvz.: ar teisingai pasielgėme, ar nesuklydome, kodėl taip nutiko ir pan.)? Todėl rūpesčių sūkuryje išgyvename stresą, jaučiame nerimą ir įtampą, liūdesį, gailestį ir pyktį, esame išsiblaškę, emociškai pavargstame, jaučiame nepasitenkinimą savimi, aplinkiniais ir gyvenimu apskritai.

Apie visa tai ir dar daug įdomių bei naudingų dalykų, pritaikomų pašėlusio tempo kasdienybėje, kalbėsime ir praktikuosime mūsų rengiamame seminare. Turėsite galimybę daugiau sužinoti apie savipagalbos būdus, kurie padeda ugdyti gebėjimą sąmoningai valdyti dėmesį ir pilnavertiškai išgyventi dabarties momentą – tą vienintelį, kuriame iš tiesų gyvename, siekiame tikslų, reiškiame jausmus, galime stebėti aplinką, liesti, užuosti kvapus, pajausti skonį, girdėti garsus ir bendrauti. Susipažinsite kaip paprastai galime sumažinti streso lygį kasdienės veiklos įkarštyje, pajusti daugiau vidinės ramybės akimirkų bei pasitenkinimo gyvenimu ir savimi.

Seminaras skirtas visiems, besidomintiems.

Tad jei esi vienas iš jų, registruokis internetu čia

Informacija pasiteiravimui: stresovaldymas@gmail.com

Kursų laikas ir vieta: 2017 m. gruodžio 13 d. 18.00-19.00 val., Aleksandro Stulginskio universitetas, III rūmai 615 aud.

Tikslinė dalyvių grupė: Aleksandro Stulginskio universiteto bendruomenės nariai ir visi kiti besidomintys sąmoningumo ugdymu.

Kursų esminis siekinys: suprasti sąmoningumo praktikavimo svarbą ir taikymo galimybes kasdieninėje veikloje.

Kursų (seminaro) turinys:

Eil.

Nr.

 

Temos pavadinimas (anotacija)

Kursų:
Apimtis (min.) Forma Lektorius
1.

Sąmoningumo ugdymas kasdieninėje veikloje.

(Supažindinimas, kas yra sąmoningumo ugdymas (mindfulness), formalios ir neformalios praktikos taikymo galimybės kasdieninėje veikloje, sąmoningumo ugdymo nauda).

30 Interaktyvus seminaras, diskusija

Psichologė-psichoterapeutė Dovilė Valiūnė

Psichologė-psichoterapeutė Irena  Pėstininkienė

2.

Sąmoningumo praktikavimas.

(Sąmoningumo neformalios praktikos išbandymas ir numatymas taikyti kasdieninėje veikloje).

30 Praktika, diskusija

Psichologė-psichoterapeutė Dovilė Valiūnė

Psichologė-psichoterapeutė Irena Pėstininkienė 

  Viso (val.) 60    

Informacija apie lektores:

Irena Pėstininkienė – medicinos psichologė psichoterapeutė, Lietuvos įsisąmoninimu grįstos psichoterapijos asociacijos narė.

Dovilė Valiūnė – psichologė-psichoterapeutė, dėmesingu įsisąmoninimu besidominti nuo 2011 m. Disertacijoje tyrinėjanti dėmesingo įsisąmoninimo taikymo svarbą emocijų kontrolei. Nuolat dalyvauja tarptautinėse ir nacionalinėse konferencijose pristatydama mokslinius pranešimus.

Komentuok